Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Apple - Samsung savaşı haberlerde zirvede

Apple - Samsung savaşı haberlerde zirvede

10 Ekim 2012 , Çarşamba 11:23
Apple - Samsung savaşı haberlerde zirvede

 

Cep telefonları büyük bir hızla günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası olurken, internete girebilen, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlara ulaşabilen, oyunlara ulaşmayı sağlayan akıllı telefonlar ise tüketicinin tercih sırasında en üste çıkmış durumda.
 
Medya Takip Ajansı Interpress, başta Apple ve Samsung olmak üzere dünyanın teknoloji devleri arasında yaşanan akıllı telefon rekabetinin haber yansımalarını mercek altına aldı. Sektörde yer alan onu aşkın markanın Mayıs’ta hız kazanan ve yaz boyunca devam eden cep telefonu rekabetinin, geçen beş ay süresinde yazılı basında toplam 11.238 habere konu olduğunu belirlendi. Sektörde akıllı telefon haberlerinin ise 4.480’e ulaştığı ortaya çıktı.
 
En çok “Galaxy” ve “Iphone” serilerinin rekabeti konuşuldu
 
Interpress araştırmasında, cep telefonu sektöründe 1.500 haberi geçerek en çok konuşulan Apple-Iphone 4 ile Samsung-Galaxy S serisi akıllı telefonların olduğu saptandı. Sektörde önde olan bu iki markayı Blackberry, Nokia, Sony ve Motorola’nın ürettiği akıllı telefon serilerin takip ettiği de yapılan bu araştırma sonucunda tespit edildi.


Yorum Yazın