Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Anadolu Vakfı her daim “Değerli Öğretmenlerimizin” yanında

Anadolu Vakfı her daim “Değerli Öğretmenlerimizin” yanında

31 Mayıs 2023 , Çarşamba 13:09
Anadolu Vakfı her daim “Değerli Öğretmenlerimizin” yanında

Anadolu Vakfı “Değerli Öğretmenlerimizi”

sosyal girişimcilik teması ile geleceğe hazırlamaya devam ediyor

 

Anadolu Vakfı her daim “Değerli Öğretmenlerimizin” yanında

 

Anadolu Vakfı “Değerli Öğretmenim” programı ile

Haziran’da da öğretmenlerimizle birlikte

 

Anadolu Vakfı, Değerli Öğretmenim programı ile öğretmenlere 21. yüzyıl yetkinlikleri ile donatılmış eğitimler sunmaya devam ediyor. “Sosyal Girişimcilik” teması ile geleceğe bugünden destek olmayı hedefleyen program kapsamındaki Haziran eğitimleri, “Bilinçli Farkındalık ve Stres Yönetimi” oturumu ile başlıyor.   

 

Anadolu Vakfı’nın öğretmenlerin, değişen koşullar karşısında bilgi, beceri ve yetkinliklerini arttırmayı amaçlayan “Değerli Öğretmenim” programında Haziran takvimi belli oldu. Haziran ayı eğitimleri 1 Haziran’daki “Bilinçli Farkındalık ve Stres Yönetimi” oturumu ile başlayacak. Program kapsamında 6 Haziran’da “İnovasyon Kültürü Yaratmak”, 8 Haziran’da “Anadolu’dan Yarınlara Sürdürülebilirliğe Giriş”, 13 Haziran’da “Problem Çözme” eğitimleri ile Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerle bir araya gelinecek.

Yeni yüzyılın dinamikleriyle hızla değişen beklenti ve ihtiyaçları yakından izliyor

2013 yılından bu yana devam eden Değerli Öğretmenim programı yoluna “Sosyal Girişimcilik” teması ile devam ediyor. Güçlü eğitmen kadrosu ile 190 binden fazla değerli öğretmenimize ulaşan program, yeni yüzyılın dinamikleriyle hızla değişen beklenti ve ihtiyaçları yakından izliyor. Değerli Öğretmenim eğitimcilere, Sosyal Girişimcilik yolculuğunu destekleyecek 21. yüzyıl yetkinlikleri ile donatılmış eğitimler sunuyor. Program ile öğretmenlerimizin bilgi, beceri ve yetkinliklerini; bugünden ve gelecekten sorumlu bireylerin yetişmesinde rol oynayacak girişimci ve yenilikçi, sosyal sorunların çözümünde rol oynayan gençler yetiştirmesine yardımcı olacak şekilde arttırmak hedefleniyor. Eğitimlere Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerin yanı sıra eğitim yöneticileri de katılıyor.

 

Toplumsal sorunlara etkin ve kalıcı çözümler getirmek amaçlanıyor

Değerli Öğretmenim Programı “Sosyal Girişimcilik” teması ile geleceğimiz için bugüne destek oluyor. Sürekli değişen dünyada toplumsal sorunlara etkin ve kalıcı çözümler getirmek amacı ile hayata geçirilen tema ile öğretmenlerimiz ve gençlerimiz arasında köprü kuruluyor. Sosyal girişimcilik ile toplumsal faydayı öncelikli hedef olarak belirleyen, değişimin öncüsü ve geleceğin asıl sahibi olan gençlerin geleceğine katkı sağlamak hedefleniyor. Sosyal Girişim yolculuğu 3 modülden oluşuyor. Toplumsal faydayı öncelikli hedef olarak belirleyen değişimin öncüsü “Sosyal Girişimci” modülünde, kendini keşfetme ve farkındalık eğitimleri ile evrensel ve toplumsal sorunlara kalıcı ve ölçeklenebilir çözümler geliştiriliyor. Girişimci ve yenilikçi bir şekilde proje geliştirerek faaliyet gösteren “Sosyal Girişim” modülünde liderlik, fikir geliştirme, proje yönetimi gibi konulardaki kazanımlar öncelikle sosyal hedeflere ulaşmak için kullanılıyor. “Sosyal İnovasyon” modülünde ise inovasyon, değişim gibi eğitimlerle sosyal meselelere daha etkili, verimli, sürdürülebilir ve adil olan yenilikçi çözümler üretilmesi ve bu çözümlerle yaratılan değerin toplumun geneline ulaştırılması hedefleniyor.  Yorum Yazın