Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Anadolu Grubu'nun Migros'a ortaklığı onaylandı

Anadolu Grubu'nun Migros'a ortaklığı onaylandı

13 Temmuz 2015 , Pazartesi 14:39
Anadolu Grubu'nun Migros'a ortaklığı onaylandı
Türkiye dâhil 18 ülkede, 75 şirket, 61 üretim tesisi ve 29 bine yakın çalışanıyla faaliyet gösteren Anadolu Grubu, 65. yılında önemli bir ortaklık anlaşması gerçekleştirdi. Anadolu Endüstri Holding’in, dolaylı olarak Migros'un yüzde 40,25 hissesini almak üzere BC Partners ile yaptığı anlaşma, Rekabet Kurumu tarafından 9 Temmuz 2015 tarihinde onaylandı.
 
Anadolu Endüstri Holding ile Migros’un nihai ana ortağı BC Partners tarafından kontrol edilen Moonlight Capital S.A. (Moonlight Capital) arasında, AEH’nin Migros'a dolaylı olarak %40,25 oranında iştirak edilmesi konusunda, resmi makam ve kurumlardan alınacak izinlere tabi olmak şartı ile hisse alım sözleşmesi 31.12.2014 tarihinde imzalanmıştı. 
 
Rekabet Kurulu’nun 9 Temmuz 2015 tarihinde aldığı karar ile söz konusu işlemlere onay verildiği bildirildi. Rekabet Kurumu’nun açıklamasıyla hisse alım sözleşmesinin tamamlanması için tüm şartlar sağlanmış oldu. Hisse devir işlemlerinin 15 Temmuz tarihinde bitirilmesi hedefleniyor.
 
Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada:
“65. yılımızda yatırımlarımıza devam ediyoruz. Migros'a yaptığımız yatırım, perakende sektörüne yönelik büyüme stratejimiz açısından çok önemli. Anadolu Grubu olarak önceliğimiz Migros’un, Türkiye ve faaliyet gösterdiği bölgelerde sürdürülebilir değer yaratmaya devam etmesidir” dedi. Migros’un en önemli değerinin müşterilerine farklı ürünler ve markalarla sağladığı çeşitlilik olduğunu vurgulayan Özilhan, sözlerine şöyle devam etti: “Migros’un çalışma prensiplerinde bu çeşitliliğin devamı bizim için esastır. Etik yönetim anlayışımız ve kurumsal yönetim ilkelerine verdiğimiz önem ile, Migros’un yurt içi ve yurt dışında sağlıklı ve sürdürülebilir büyümesi için çalışmalarımızı yürüteceğiz. Ülkemize ve Grubumuza hayırlı olmasını diliyorum.”
 
Anadolu Grubu, yaptığı faaliyetlerle Türkiye ve dünya için katma değer yaratmaya devam edecek. 
 


Yorum Yazın