Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Anadolu Efes'e 2 Altın Pusula

Anadolu Efes'e 2 Altın Pusula

24 Ekim 2023 , Salı 20:46
Anadolu Efes'e 2 Altın Pusula

Anadolu Efes’in sosyal fayda projelerine Altın Pusula’dan iki ödül!

 

Tarımdan turizme, kültür-sanattan sürdürülebilirlik ve girişimciliğe kadar pek çok alandaki çalışmalarıyla 54 yıldır sosyal hayatın içinde olan Anadolu Efes, Mavi Sahne ve Gelecek Turizmde projeleriyle Altın Pusula’da iki ayrı ödüle layık görüldü. Alternatif tiyatrolara sahne imkânı sunarken, üniversite öğrencilerine de uygun fiyatlı bilet avantajı sağlayan Mavi Sahne platformu Jüri Özel Ödülü’nü aldı. Yerel kalkınma ve kadınların güçlenmesini odağına alan, Türkiye’nin ilk sürdürülebilir turizm programı Gelecek Turizmde ise Süreklilik/Sürdürülebilirlik Kategorisi’nde Altın Pusula’nın sahibi oldu.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl 21’incisi düzenlenen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nde en başarılı iletişim projeleri açıklandı. Anadolu Efes’in 16 yıldır T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığında yürüttüğü Gelecek Turizmde Programı, Süreklilik/Sürdürülebilirlik Kategorisi’nde Altın Pusula ödülüne layık görüldü. Türkiye’nin ilk sürdürülebilir turizm programı Gelecek Turizmde, dört mevsim 12 ayı kapsayacak sürdürülebilir turizm modelleri oluşturma, yerel kalkınmayı destekleme, kadınları ve kadın girişimcilerin güçlenmesine katkıda bulunma hedefleriyle 16 yıldır çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kültür-sanatı 36 yıldır kesintisiz destekleyen Anadolu Efes’in, sanatı sürdürülebilir ve erişilebilir kılmak amacıyla hayata geçirdiği Mavi Sahne, Altın Pusula Jüri Özel ödülüne layık görüldü. Mavi Sahne, 2018 yılından bu yana sahne bulmakta zorlanan alternatif tiyatro topluluklarını desteklemeye ve başta üniversite öğrencileri olmak üzere tüm sanatseverleri kaliteli yapımlarla buluşturmaya devam ediyor.Yorum Yazın