Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Amerikan ve Avrupalı yatırımcılardan mobilike’a yatırım geldi

Amerikan ve Avrupalı yatırımcılardan mobilike’a yatırım geldi

9 Eylül 2013 , Pazartesi 09:22
Amerikan ve Avrupalı yatırımcılardan mobilike’a yatırım geldi
Türkiye’nin mobil reklam pazar lideri mobilike, 2013 Ocak ayından itibaren sürdürdüğü görüşmeleri tamamlayarak Türk mobil reklam sektörünü geliştirecek önemli bir yatırıma daha imza attı. 2012 senesinde Avrupa’nın lider mobil reklam oyuncusu madvertise’dan önemli bir yatırım alarak pazar liderliğini güçlendiren şirket, yeni gelen yatırımla büyümesini dış pazarlarda sürdürmeyi hedefliyor.
 
Berlin merkezli Point Nine Capital ve Team Europe ile San Francisco merkezli Felicis Ventures’ın yanısıra madvertise Kurucu Ortağı Carsten Frien’dan oluşan yeni yatırımcı grubu, mobilike’ın Türkiye’de ortaya koyduğu tecrübe ve kendi ürettiği platformlarla birlikte Ortadoğu ve Güneydoğu Asya pazarlarına giriş operasyonunu desteklemek üzere mobilike’a yatırım yaptı.
 
2013’ün dördüncü çeyreğinde Singapur ve Dubai ofislerini açacak olan mobilike’ın hedefi, Türkiye’de sürdürdüğü başarısının yanı sıra Orta Doğu ve Güneydoğu Asya'da pazar liderliğine oynayan global bir mobil reklam şirketi haline gelmek.
 
Nisan 2012’de madvertise tarafından yapılan yatırımın ardından Türkiye’deki gücünü artıran ve altyapı yatırımlarıyla pazarın büyümesine de öncülük eden mobilike, aldığı ikinci tur finansman ile yatırım dünyasından da güvenoyu almış oldu. madvertise'ın teknolojik ve stratejik ortak olarak varlığını sürdürdüğü yapıda, mobilike gelişen pazarlardaki lider mobil reklam ağı olma vizyonunu bağımsız şekilde sürdürmeyi hedefliyor.
 
Türk mobil reklam pazarındaki teknolojik gelişmenin öncüsü olan mobilike, Türkiye’de ilk defa uyguladığı yaratıcı ve yenilikçi mobil rich media ve mobil video reklam çalışmaları ve kendi bünyesinde ürettiği PushAds (anlık bildirim), Makina (mobil performans ölçümleme) ve mobworkz (rich media platformu) gibi teknolojik platformlar sayesinde bu pazarlarda fark yaratmayı planlıyor.
 
“mobilike’ın Türkiye’de çözdüğü problemlerin Asya ve Ortadoğu’da hala gündemde olduğunu görmek bu kararı almamızda önemli rol oynadı”
mobilike Kurucu Ortakları Şekip Can Gökalp ve Volkan Biçer, “Bu senenin başından beri yoğun olarak araştırmakta ve değerlendirmekte olduğumuz Güneydoğu Asya ve Ortadoğu pazarlarında gördüğümüz fırsatların peşinden koşmamıza imkan sağlayan bu yatırım bizim için heyecan verici. Uzak ve karmaşık görünen bu iki pazarda, Türkiye’de geçtiğimiz yıllarda karşılaştığımız ve çözdüğümüz problemlerin gündemde olduğunu görmek bu kararı almamızda önemli rol oynadı. Hızlı şekilde operasyonları başlatıp Türkiye medya piyasasının bize duyduğu güveninin benzerini dünyanın farklı noktalarında da yaratmak istiyoruz.
 
madvertise Kurucu Ortağı Carsten Frien, “mobilike’ın Türkiye ve MENA bölgesinde yaşadığı büyüme sürecinin bir parçası olduğum ve tüm ekibi yatırımcı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak desteklediğim için heyecanlıyım.”
 
Team Europe Kurucu Ortağı Lukasz Gadowski, mobilike süper bir şirket! Bu kararı almamızda üç etken önemli rol oynadı: Hızla büyüyen global mobil reklam pazarı, geleceğine çok inandığımız ve uluslararası pazarlarda büyümek için ideal konumlanmış Türkiye pazarı ve de en önemlisi desteklemekten gurur duyduğumuz kurucu ekibi.
 


Yorum Yazın