Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Altınyıldız'dan Çevre Temizliği

Altınyıldız'dan Çevre Temizliği

31 Ağustos 2023 , Perşembe 18:26
Altınyıldız'dan Çevre Temizliği

Altınyıldız Classics ve Çöpüne Sahip Çık Vakfı

Ankara ve İstanbul’da Çevre Temizliği Yaptı

 

Yaz aylarında yaşanan orman yangınlarına dikkat çekmek ve temiz bir doğa hedefiyle yeşil bir firma olmak yolunda adım atan Altınyıldız Classics ve temiz bir çevre için çöpün azaltılması, doğru yere atılması ve değerlendirilmesi için çalışan Çöpüne Sahip Çık Vakfı İstanbul ve Ankara’da eş zamanlı olarak temizlik ve farkındalık etkinlikleri gerçekleştirdi.

 

Gelecek nesillere olan sorumluluğunun bilincinde bir marka olarak Altınyıldız Classics, sürdürülebilir yaşam için Dünya Yaşasın Diye çatısı altında tüm çalışmalarını doğaya, insana ve ekonomiye saygılı şekilde yürütüyor. Bu kapsamda bir araya geldiği Çöpüne Sahip Çık Vakfı ile özellikle yaz aylarında artan orman yangınlarına dikkat çekmek için İstanbul ve Ankara’da eş zamanlı olarak çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdi.

“Dünya Yaşasın Diye Çöpümüze Sahip Çıkıyoruz” sloganıyla aynı anda iki şehirde yerel yönetimlerle iş birliği içinde düzenlenen çevre temizliği ve farkındalık etkinliği kapsamında İstanbul Maltepe Belediyesi ile Süreyyapaşa Gözlem Kulesi Koruluğu ve Ankara Yenimahalle Belediyesi ile Memlik Mesire alanı Altınyıldız Classics çalışanları tarafından temizlendi.

Günün sonunda toplamda 282 kilogram çöp toplanırken, çöpler arasında yoğun olarak cam şişe ve yiyecek paket atıklarının yer aldığı görüldü. Etkinlik sayesinde Altınyıldız Classics toplanan geri dönüştürülebilir tüm atıkların geri dönüşüm merkezlerine gönderilmesi için de ön ayak oldu.

 

Gülce; “Dünya Yaşasın Diye Çöpümüze Sahip Çıkıyoruz” diyerek tüm çalışanlarımızla el ele verdik

Gerçekleştirilen etkinlikle ilgili olarak Altınyıldız Classics Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Direktörü Uğur Gülce; “Biz birlikte hareket edersek sürdürülebilir bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyor ve tüm çalışmalarımızı “Dünya Yaşasın Diye” platformu altında doğaya, insana ve ekonomiye saygılı şekilde yürütüyoruz. Etkisini azımsadığımız bireysel çabalarımızın geniş kitleler tarafından uygulandığında anlamlı sonuçlara ulaşma yolunda büyük fayda sağladığını biliyoruz. Altınyıldız Classics olarak gelecek nesillerin çevre ve yaşam kalitelerini önemsediğimiz için hem çalışanlarımızı hem de müşterilerimizi dahil ettiğimiz, küçük büyük demeden pek çok girişimde bulunuyoruz. Bugün Çöpüne Sahip Çık Vakfı ile çöpün azaltılması, doğru yere atılması ve değerlendirilmesi konusunda toplumun hassasiyet ile davrandığı bir dünya yaratmak için ‘Dünya Yaşasın Diye Çöpümüze Sahip Çıkıyoruz’ sloganıyla iki büyük şehirde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimiz de bu bakış açımızın bir parçası. Bu organizasyona katılan ve emeği geçen herkese, etkinliklerin gerçekleşmesine katkıda bulundukları için İstanbul Maltepe ve Ankara Yenimahalle belediyelerine ve belediye başkanlarına teşekkür ediyoruz. Bugünkü etkinliğimiz bize, çevremize ne kadar zarar verdiğimizi ve bunun karşısında ne büyük bir mücadele vermemiz gerektiğini gösterdi. Doğayı bu atıklardan kurtarabildiğimiz ve büyük bir bölümünü geri dönüştürebileceğimiz için mutluluk duyuyoruz. Doğal kaynakların aktarımının ancak sürdürülebilir bir dünya ile mümkün olacağı inancıyla ekosistemimize her geçen gün daha çok kişiyi dahil ettiğimiz proje ve etkinliklerimize devam edeceğiz” dedi.

 

Bilge: Altınyıldız Classics’le birlikte gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikle topluma “çöpüne sahip çık” mesajını verdik.

Altınyıldız Classics çalışanlarının gönüllü katılımıyla gerçekleştirilen bu etkinlikle bu alanların temizlenmesinden öte toplumda farkındalık yaratmayı hedeflediklerine vurgu yapan Çöpüne Sahip Çık Vakfı Genel Müdürü Emrah Bilge “Çöpün tek üreticisi insan, yani biziz. Gezegenimizin içinde bulunduğu iklim ve çevre krizinin ana nedeninin tüketim ve atık alışkanlıklarımız olduğunu biliyoruz. Çevre sorunlarının sorumlusu ve nedeni olduğumuz gibi buna dur diyecek olanlar da bizleriz. Atabileceğimiz ilk ve en kolay adımlar ise sürdürülebilir tüketim alışkanlıkları edinmek, tek kullanımlık ürünleri hayatımızdan çıkarmak, böylece ürettiğimiz çöpü azaltmak, çöpümüzü de mutlaka geri dönüşüme yollamak ve asla ama asla çevreye atmamak” dedi.Yorum Yazın