Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Aksa “ENERJİMİZ YARINLARA” eğitimleri 2020’de de devam ediyor

Aksa “ENERJİMİZ YARINLARA” eğitimleri 2020’de de devam ediyor

16 Ocak 2020 , Perşembe 13:39
Aksa “ENERJİMİZ YARINLARA” eğitimleri 2020’de de devam ediyor

Türkiye’nin en köklü enerji grubu şirketlerinden Kazancı Holding çatısı altında yer alan Aksa grup şirketleri, Türkiye’yi köy köy gezerek çocuklara enerjiyi anlatmaya devam ediyor. “ENERJİMİZ YARINLARA” projesi kapsamında Ağrı’dan Çanakkale’ye kadar Türkiye’nin çeşitli illerindeki köy okullarında 2.000’den fazla öğrenciyi ziyaret eden Aksa ENERJİMİZ YARINLARA ekibi, 2020 yılında da 17 ilde ve Kıbrıs’ta gerçekleşecek eğitimlerle yaklaşık 2.000 öğrenciye daha ulaşmayı hedefliyor. Yıl sonunda, proje kapsamında, Aksa grup şirketleri, toplamda 4.000 civarında öğrenciyi enerjiyle tanıştırmış olacak.

2020’nin ilk eğitimleri Adana ve Mersin’de gerçekleşti.

Kazancı Holding bünyesindeki Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör şirketlerinin Kurumsal İletişim ekipleri 2020 yılında ilk olarak 9 ve 10 Ocak tarihlerinde Mersin ve Adana’daki iki okulda 5, 6, 7 ve 8. sınıftaki 200’e yakın öğrenciyle buluştu. Ekip hem eğlenceli hem öğretici aktivitelerle interaktif enerji eğitimleri verdi.

Aksa “ENERJİMİZ YARINLARA” projesiyle, yıl sonuna kadar Türkiye’nin 17 ilindeki köy okullarında ve Kıbrıs’ta enerji eğitimleri verilecek. “ENERJİMİZ YARINLARA” ekibi, şimdiye kadar Van, Ağrı, Elazığ, Malatya, Balıkesir, Çanakkale, Trabzon, Rize, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Zonguldak, Düzce, Bolu, İzmir, Manisa, Bursa, Bilecik, Mersin ve Adana’da eğitimler gerçekleştirdi.

Öğrenciler eğlenerek enerjiyi öğreniyor

“ENERJİMİZ YARINLARA” ekibi, kendi faaliyet alanlarının yanı sıra enerji kaynakları, enerji üretimi, enerji verimliliği, tasarruflu enerji kullanımı ve temiz enerji kavramı gibi konu başlıklarıyla, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine A’dan Z’ye enerji eğitimi veriyor. Eğitimde işlenen konuları eğlenceli oyunlar ve uygulamalarla pekiştirmek amacıyla, proje için özel olarak geliştirilen enerji temalı bir matematik oyunu ve çeşitli deneylerden oluşan eğitici etkinlikler gerçekleştiriliyor. Etkinlik sonunda öğrencilere proje için özel olarak hazırlatılan Enerji Ansiklopedisi ile çeşitli kırtasiye malzemeleri armağan edilerek çocukların eğitim ihtiyaçlarına da katkıda bulunuluyor.

 Yorum Yazın