Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Ahmet Pura, 6. Kez Dünya Reklamverenler Federasyonu (WFA) Yönetim Kurulu’nda

Ahmet Pura, 6. Kez Dünya Reklamverenler Federasyonu (WFA) Yönetim Kurulu’nda

25 Mayıs 2018 , Cuma 10:54
Ahmet Pura, 6. Kez Dünya Reklamverenler Federasyonu (WFA) Yönetim Kurulu’nda

Reklamverenler Derneği (RVD) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, 6. kez Dünya Reklamverenler Federasyonu WFA’in (World Federation of Advertisers) yönetimine seçilerek, Türkiye’nin bu büyük organizasyonda temsilini sağlamaya devam edecek.

Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, 6 senedir üst üste WFA’in yönetimine seçilmesi ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ülkemizin reklam sektörünün global ölçekteki en büyük kuruluşundan olan önemli bir platformda yer alması ve varlığını 6 yıldır devam ettirmesi sektörümüz, derneğimiz ve ülkemiz adına gurur verici. Dünyadaki pazarlama iletişimi ve reklam alanındaki tartışmaları, gelişmeleri takip etmek, bu konularda söz sahibi olmak ülkemizdeki reklam yatırımlarının artması ve sektörün gelişmesi için büyük bir imkân sunuyor.”

Tokyo’da düzenlenen WFA Genel Kurul toplantısında aynı zamanda iki önemli çalışmanın da yayınlandığını belirten Ahmet Pura: “WFA Genel Kurul toplantısında yayınlanan belgeler RVD olarak bizim de üzerinde yoğun olarak çalıştığımız alanlara dokunuyor. Bu belgelerden biri reklamlarda kadın ve erkeğin daha ilerici bir şekilde yansıtılmasına yönelik hazırlanan rehber, bir diğeri ise yine RVD’nin ana çalışma konularından biri olan ve daha güvenli, daha şeffaf ve daha tüketici-dostu bir dijital ortamın yaratılması için oluşturulan WFA Global Medya Beyannamesi. Böylesine önemli ve ülkemiz adına örnek oluşturacak gelişmeleri yakından izleyerek, biz de RVD olarak, gerekli aksiyonların alınması konusunda paydaşlarımız ile iş birliği içinde çalışmaya devam ediyoruz” dedi.
 Yorum Yazın