Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Ace of M.I.C.E. Ödülleri sahiplerini buldu

Ace of M.I.C.E. Ödülleri sahiplerini buldu

13 Şubat 2012 , Pazartesi 10:05
Ace of M.I.C.E. Ödülleri sahiplerini buldu

Sektörün en iyilerinin belirlendiği 1.Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri (Ace of M.I.C.E.), 10 Şubat 2012 Cuma günü Haliç Kongre Merkezi''nde gerçekleşti. Gecede, 4 ana sektörde 24 firmaya 27 ayrı kategoride ödül verildi. Geceye; Oteller, etkinlik mekanları, kongre organizatörleri ve Incentive şirketleri gibi sektörlerde hizmet veren firmalar katıldı.

Turizm Medya Grubu tarafından düzenlenen Ace of M.I.C.E. Ödülleri için bir araya gelen 36 profesyonelden oluşan jüri, temel olarak yaratıcılık ve konsept çalışmaları, referanslar, hizmet kalitesi, ülke tanıtımına sağladığı katkılar ve sürdürülebilir turizm için yapılan çalışmalar çerçevesinde değerlendirdiği 24 firmayı ödüle layık buldu.

Modacı Tuvana Büyükçınar’ın ortağı olduğu A46 Organization iki, 20 yılık geçmişe sahip etkinlik firması Boogy The Event Company ise geceden 3 ayrı ödülle ayrıldı. Pek çok firmanın ödül aldığı gecede, Marmara Bölgesi’nin en iyi toplantı oteli ödülünü Güral Sapanca Wellness & Convention alırken, İstanbul’un en iyi toplantı oteli ödülüne ise Conrad Hotel aldı.

Ödül gecesinde ayrıca farklı bir oylama sistemi ile Türkiye’nin en iyi festivali seçildi. Aday olan Fanta Gençlik Festivali, Rock’n Coke ve Akbank Caz için davetlilerin yaptığı oylama sonucunda kazanan, 2003 yılından bu yana düzenlenen Rock’n Coke festivali oldu.

Turizm Medya Grubu Genel Müdürü Volkan Ataman ödül gecesinde yaptığı açılış konuşmasında, M.I.C.E. (Meeting, Incentive, Congress, Events) sektörünü bir araya getirmek, başarıların ödüllendirilmesini sağlamak, sektörün kalite çıtasının yükselmesine katkıda bulunmak ve yurtiçi - yurtdışı pazarda sektörün bilinirliliğini artırmak amacıyla 15 ay önce bu projeye başladıklarını belirtti.

Aralarında VIP, Hilton, Swiss Otel, Pozitif gibi firmaların ve İstancool, Contemporary İstanbul, Cirque De Soleil, Rock’n Coke, Akbank Caz gibi etkinlik ve festivallerin yer aldığı toplam 230 başvuru aldıklarını sözlerine ekleyen Volkan Ataman, “Jüri üyelerimiz ilk aşamada 230 başvuruyu web üzerinden değerlendirerek, her kategorinin ilk 3 adayını belirledi. Belirlenen 75 aday firma, 27 Ocak’ta jürinin karşısına geçerek birebir sunumlarını gerçekleştirdiler ve bu oylama sonunda her kategorinin birincisi belirlenmiş oldu” diyerek sektörün ilerlemesi ve sinerjinin oluşturulması için büyük katkı sağladığına inandıkları Ace of M.I.C.E ödüllerinin gelenekselleşerek, her yıl düzenleneceğini kaydetti.

Jüri Başkanı Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi Genel Cerrahi A.B.D. Başkanı Prof. Dr. Semih Baskan ise yaptığı konuşmada Ace of M.I.C.E ödüllerinin sektörde bir standart oluşturmada büyük katkı sağlayacağından bahsederek, “İlk yıl için 230 başvurunun olması bizleri son derece mutlu etmiştir, cesaretlendirmiştir. Bu büyük sayıdaki katılım bu alanda bir boşluğun olduğunu, yoğun emek harcayan çok sayıda insanın ve kuruluşun ürettikleri eserlerini kendileri dışında objektif bir organizasyon tarafından değerlendirilmelerini arzuladıklarını gördük” dedi.

En İyi Toplantı Otelleri, Etkinlikler, Toplantı Yönetim ve Toplantı Destek Firmaları kategorileri altında ödül alan 24 firma içinde The Marmara Esma Sultan, İN-KA İnsan Kaynakları, Güral Sapanca Wellness & Convention, Elchyn Catering, Plaza Kongre, Cornelia Diamond gibi Türkiye’nin önde gelen firmaları yer alıyor. Ünlü modacı Tuvana Büyükçınar’ın ortağı olduğu A46 Organization ise gecede iki ödül aldı. A46 Organization RANGE ROVER EVOGUE organizasyonuyla En İyi Lansman Ödülü ve Şişli Belediyesi Gezici Park Projesi ile En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Etkinliği Ödülünü aldı.

20 yıllık geçmişe sahip etkinlik firması Boogy The Event Company de ödülleri toplayan firma oldu. Boogy The Event Company, Ace of M.I.C.E Ödüllerinde ‘En İyi Gerilla Etkinliği, En İyi Etkinlik ve En İyi Etkinlik Yönetimi Firması Ödülleri’ne layık bulundu.

Ace of M.I.C.E ÖDÜLLER
En iyi Toplantı Oteli Kategorisi

En iyi etkinlik mekanı ödülü
The Marmara Esma Sultan

Özel Ödül / Butik ve Özel Toplantı Hizmeti Veren Tesisler Ödülü
Argos in Cappadocia

Anadolu - Karadeni Bölgesi En İyi Toplantı Oteli Ödülü
Dedeman Konya Hotels & Resorts International

Ankara En İyi Toplantı Oteli Ödülü
JW Marriot Ankara

Ege Bölgesi En İyi Toplantı Oteli Ödülü
Hilton Bodrum Türkbükü Resort & Spa

Marmara Bölgesi En İyi Toplantı Oteli Ödülü
Güral Sapanca Wellness & Convention

Akdeniz Bölgesi En İyi Toplantı Oteli Ödülü
Cornelia Diamond Golf Resort & Spa

İstanbul En İyi Toplantı Oteli Ödülü
Conrad İstanbul

Etkinlikler Kategorisi

En iyi spor etkinliği ödülü
Playmaker

En iyi kurumsal sosyal sorumluluk projesi etkinliği ödülü
A46 Organizasyon

En iyi gerilla etkinliği ödülü
Boogy the event company

En iyi lansman ödülü
A46 Organization

En iyi etkinlik ödülü
Boogy the event company

En iyi festival ödülü
Rock'n Coke

Toplantı Destek Firmaları Kategorisi

En iyi toplu taşıma firması ödülü
Akustik Tourism Center

En iyi özel taşıma firması ödülü
Yaşaroğlu Limousine & Luxury Services

En iyi dönemsel insan kaynağı hizmetleri ödülü
İN-KA İnsan Kaynakları

En iyi catering firması ödülü
Elchyn Catering

En iyi sahne dekor tasarım ve uygulama ödülü
Atelye Alaturka

En iyi ses görüntü ışık firması - kongre ve toplantı tekniği ödülü
Prokon Conference Systems

En iyi ses görüntü ışık firması - event tekniği ödülü
Staras Technical Production

Toplantı Yönetim Firmaları

En iyi destination management company (D.M.C) Ödülü
Plaza Kongre

Gelecek vaad eden profesyonel kongre organizatörü ödülü
FTS Turizm

Gelecek vaad eden incentive firması ödülü
Toles event

En iyi profesyonel kongre organizatörü ödülü
Plaza Kongre

En iyi incentive firması ödülü
VIP Event

En iyi etkinliik yönetimi firması ödülü
Boogy the event companyYorum Yazın