Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • 2. Bumerang Blog Ödülleri sahiplerini buldu

2. Bumerang Blog Ödülleri sahiplerini buldu

30 Kasım 2012 , Cuma 13:20
2. Bumerang Blog Ödülleri sahiplerini buldu

 

Bumerang’ın 22 bini aşkın üyesinin “en”lerinin ödüllendirildiği 2'nci Bumerang Blog Ödülleri Töreni, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın katılımıyla gerçekleşti. ,
 
Böylesi zengin bir blog ekosistemini desteklemekten duyduğu mutluluğu dile getiren Doğan Sabancı, “Hürriyet camiası olarak sizlerle buluşmak çok değerli” dedi.
 
Gecenin ilk ödülünü veren Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu ise, “Ben size ödül vermiyorum, ben size 35 yıllık bir mesleğin devir teslimini yapıyorum” diyerek yeni yayıncıların önemine vurgu yaptı.
 
Gecenin açılış konuşmasını yapan Hürriyet Internet Grubu Başkan Yardımcısı Erhan Acar, günümüz yayıncılık dünyası açısından blogların ve blog yazarlığının öneminin altını çizdi. Bağımsız ve özgün yayıncılarıyla Türkiye blog ekosistemini oluşturan Bumerang’ın 2007 yılından bu yana ortaya koyduğu başarıyı ise şu sözlerle anlattı: “Aslında dünyadaki tüm girişim projelerinde görüldüğü gibi eğer fikrinizin bir sihri varsa projenin vizyonu bir akarsu gibi gittikçe büyüyebiliyor. Bumerang, Hürriyet ile bağımsız yayıncılar arasında bir sinerji oluşturma projesi olarak doğdu. Bugün ise global bir topluluk ve reklam platformu olma yolunda hızla ilerliyor. Türkiye’de yarattığımız başarıyı öncelikle Avrupa’ya açma konusunda ilk adımlarımızı atmış durumdayız. Hayalimiz global bir internet projesi olmak ve bu yolda emin adımlarla ilerlemek. “
 
Bumerang yayıncıları 7 dalda ödüllerine kavuştu
Bu yıl 1500’ün üzerinde başvuru alan ve yaklaşık 30 bin SMS’in gönderildiği 2’nci Bumerang Blog Ödülleri, 7 ayrı kategoride sahiplerini buldu. Medya, dijital dünya, akademi ve sanat camiasından önemli isimlerin yer aldığı 22 kişilik jüri ekibinin değerlendirmesinin ardından kazanan bloglar, ödüllerine kavuştu. Geveze’nin sunumuyla gerçekleşen 2’nci Bumerang Ödülleri’nin kazanan isimleri geceye damgasını vurdu. İşte kazanan bloglar:
 
* En Bilge Forum Ödülü; www.gezenbilir.com’ e giderken, kazanan Bumerang yayıncısına ödülü, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu tarafından verildi. 
* En Çalışkan Blog Ödülü; www.yolunneresindeyim.blogspot.com’un olurken, kazanan blogger ödülünü, Hürriyet Web/Mobil Koordinatörü Bülent Mumay’dan aldı
* En İyi Yerel Site Ödülü; www.karsiyakalife.com.tr’nin olurken, kazanan Bumerang yayıncısına ödülü, Hürriyet Dijital Reklam Koordinatörü Haymi Behar tarafından verildi.
* En Sosyal Blog Ödülü; www.balkopugutasarim.com’a giderken, kazanan bloggera ödülü GROUPM Sosyal Medya Başkanı Ebru Kutan Mersin tarafından sunuldu.
* En Tarz Blog Ödülü; www.dadatart.com’a verilirken, kazanan blogger ödülünü Hürriyet Gazetsi Sosyal Medya Editörü Şermin Terzi’nin elinden aldı. 
* En Uyumlu Site Ödülü; http://www.maroon.com.tr’ye verilirken, kazanan Bumerang yayıncısı ödülünü Bumads CEO’su Onur Kabadayı’dan aldı. 
* Jüri Özel Ödülü; ise www.city-shot.com’un oldu. Gecenin son ödülü Hürriyet Reklam Grup Başkanı Ayşe Sözeri tarafından sunuldu.
 
Sizi hatırlacak olan şey sahip olduğunuz içeriktir
2’nci Bumerang Blog Ödülleri töreni öncesinde, Ustalardan İyi İçerik Atölyesi başlığı altında çeşitli oturumlar düzenlendi. İyi içerik ve içerik pazarlama konularında kapsamlı paylaşımların olduğu atölye, Gizmodo Yazı İşleri Müdürü Matthias Sternkopf’un İyi içerik Üretme Sanatı başlıklı konuşmasıyla devam etti.
 
Yaptığı konuşmada kaliteli içeriğin önemine değinen Gizmodo Yazı İşleri Müdürü şunları söyledi: “Eğer yeterli ve kaliteli bir içeriğiniz yoksa ziyeretçiler sizi unutacaktır. O nedenle bir yayıncı öncelikle temel gazetecilik ilkelerine hakim olmak durumunda. Ürettiği içerikle fark yaratmanın, okuyucusunun dikkatini çekebilecek konular üzerine söz söylemenin gayreti içinde olmalı ve mutlaka kendi kişisel damgasını vurmalı.”
 
Matthias Strenkopf, sosyalmedya.co’nun kurucusu Fatih Güner ve aynı zamanda İngiltere’nin takip edilen blog yazarlarından olan Edelman Dijital İngiltere Kıdemli Müşteri Yönetcisi Emma Gannon’un katıldığı Sosyal Medya Fenomenlerinden Samimi Hikayeler başlıklı panelin ardından atölye sona erdi. Geveze moderatörlüğünde gerçekleşen panel, keyifli dakikalara sahne oldu.


Yorum Yazın