Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • 11. Gönülden Ödüller Başvuruları Başladı

11. Gönülden Ödüller Başvuruları Başladı

9 Mart 2018 , Cuma 09:25
11. Gönülden Ödüller Başvuruları Başladı

“Gönülden Ödüller” Türkiye’de özel sektör kurumları ve çalışanlarının gönüllülük çalışmalarını destekleyerek yaygınlaşmasını sağlamak ve toplumda fark yaratan iyi örnekleri ödüllendirmek amacıyla 2007 yılından bu yana düzenleniyor. Bu yıl 11’ncisi düzenlenecek ödül töreninde Türkiye’nin önde gelen sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların gönüllülük program ve projeleri ödüllendirilecek. Bugüne kadar finans, enerji, teknoloji, ilaç, perakende, otomotiv gibi Türkiye’nin önemli sektörlerinde faaliyet gösteren kuruluşlar, başarılı ve yaratıcı gönüllülük projelerine imza atarak çeşitli kategorilerde ödül sahibi oldular.

11. Gönülden Ödüller ödül kategorileri şöyle:
•    En Başarılı Gönüllülük Programı Ödülü:
•    En Başarılı Gönüllülük Projesi Ödülü:

Gönüllülük Programı’nı kurumsal bir şekilde ve etkin olarak yürüten ve kurum çalışanlarında gönüllülüğü yaygınlaştırmada başarılı olan şirketin ödüllendirilmesi.

Toplumun bir ihtiyacını karşılamada başarılı olan ve/veya ilgili konuda önemli derecede katma değer ve pozitif etki yaratan Gönüllülük Projesi’nin ödüllendirilmesi.

En Yaratıcı Gönüllülük Projesi Ödülü:
Bir toplumsal ihtiyacı belirleyerek buna yaratıcı ve kalıcı çözüm geliştiren Gönüllülük Projesi’nin ödüllendirilmesi.
Gönülden Ödüller Seçici Kurulu’nun yapacağı değerlendirmeler sonucunda ödüle değer bulunan proje ve programlar 17 Mayıs 2018 Perşembe günü Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Holl’da gerçekleşecek ödül töreninde sahiplerini bulacak.

Bu yıl 15.yılını kutlayan Özel Sektör Gönüllüler Derneği (ÖSGD), Kurumsal Gönüllülüğün yaygınlaşması, özel sektörün bilgi, beceri ve deneyimlerinin gönüllülük yoluyla sivil topluma aktarabilmesi için 70’e yakın şirket üyesi ve 8 binin üzerinde aktif gönüllü çalışan ile faaliyet gösteriyor.

2007 – 2018 Gönülden Ödüller Program Ödülü alan Şirketler
Gönülden Ödüller 2007; Boyner Holding Gönüllülük Programı
Gönülden Ödüller 2008; Citibank, Citi Gönüllü Programı
Gönülden Ödüller 2009; Bilim İlaç Toplum Takımı
Gönülden Ödüller 2011; Koç Holding, Ülkem İçin
Gönülden Ödüller 2012; Viko, Aydınlık Toplum Gönüllüleri
Gönülden Ödüller 2015; Borusan Otomotiv, Okyanus Platformu
10. Gönülden Ödüller; Sabancı Holding, Sabancı Gönüllüleri

 

 Yorum Yazın