Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Gülse Birsel Samsung reklamında

Gülse Birsel Samsung reklamında

24 Kasım 2023 , Cuma 00:46
 Gülse Birsel Samsung reklamında

Samsung Türkiye, Gülse Birsel'in yıldızı olduğu reklam filmiyle Galaxy Ultra Kısa Film Yarışması’nı duyurdu

 

Samsung Electronics Türkiye, genç sinema yeteneklerini keşfetmeye yönelik heyecan verici yeni girişimi "Galaxy Ultra Kısa Film Yarışması"nın tanıtımını, Türk sinema ve televizyon dünyasının başarılı ismi Gülse Birsel ile gerçekleştiriyor. Bu özel iş birliği, yaratıcılığı ve sanatsal ifadeyi ön plana çıkaran bir reklam filmiyle genç sinema sanatçılarını katılım için teşvik ediyor.

 

Samsung Electronics Türkiye tarafından hayata geçirilen Galaxy Ultra Kısa Film Yarışması, geleceğin sinemacılarını desteklemek amacıyla ortaya çıktı. Yarışma, teknoloji ve sanatı birleştirerek, katılımcıların yaratıcılık ve yenilik becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyor. Üniversite ve lise düzeyindeki gençlerin katılabildiği bu yarışma, onlara kendi kısa filmlerini yaparak yeteneklerini sergileme imkanı sunuyor. Bu çerçevede, yarışmanın daha fazla gence ulaşmasını sağlamak ve katılımcıları cesaretlendirmek amacıyla, aynı zamanda yarışmanın jüri üyesi ve mentörü de olan Türk sinema ve televizyon dünyasının tanınmış isimlerinden Gülse Birsel ile özel bir reklam filmi projesi gerçekleştirildi.

 

Senaristliğini Gülse Birsel’in ve yönetmenliğini pek çok yerli ve yabancı reklam filmin de yönetmenliğini üstlenen, 2012 yılında 59. Cannes Lions Yaratıcılık Festivali’nde özel ödüle layık görülen Eralp Vardar’ın yaptığı reklam filmi, Gülse Birsel'in gizemli ve gerilim dolu bir film setinde geçirdiği bir günü canlandırıyor. Film, Birsel'in karavanda dinlenirken aldığı bir mesaj ile başlıyor. Bu mesaj, onu bekleyen sürpriz bir maceranın işaretçisi oluyor. Filmin gidişatı boyunca, Birsel'in karavanından çıkıp stüdyonun karanlık koridorlarında yürümesi ve gizemli bir takipçinin varlığını hissetmesiyle gerilim artıyor.

 

Reklamın son sahnesi, Gülse Birsel'in genç sinemacı adaylarına yönelik samimi ve cesaret verici bir çağrısı ile tamamlanıyor. Birsel, genç yeteneklere kendi hikayelerini anlatma ve yaratıcılıklarını cesurca ifade etme konusunda ilham veriyor. Bu son sahne, Samsung Electronics Türkiye'nin Galaxy Ultra Kısa Film Yarışması'na katılmaları için genç yeteneklere yaptığı samimi bir daveti simgeliyor. Film, genç sanatçıların yaratıcılıklarını serbestçe ifade etmeleri ve kariyerlerinde ilerlemeleri için Samsung'un sunduğu bu önemli fırsatın altını çiziyor.

 

Seçilecek on kişi Gülse Birsel ile bir workshop’a katılacak

Yarışmaya katılan on kişi kısa listeye kalacak ve bu on kişi Gülse Birsel'in rehberliğinde sinema üzerine özel bir atölye çalışmasına katılma fırsatı yakalayacak. Bu atölyenin tamamlanmasının ardından, her bir katılımcıya, yaratıcılıklarını sergilemeleri için ortak bir tema sunulacak. Bu aşamada, katılımcılara Samsung Galaxy S23 Ultra ve gerekli ekipmanlar sağlanacak, böylece verilen tema üzerine kendi kısa filmlerini çekebilecekler. Bu kısa filmler, sinema sektörünün önde gelen isimlerinden ve akademik çevrelerden seçilen, alanında uzman bir jüri paneli tarafından titizlikle değerlendirilecek. Bu jüri, katılımcıların eserlerini incelerken, yaratıcılık, teknik beceri ve tema yorumlamalarını dikkate alarak en iyi üç filmi belirleyecek ve kazananları ödüllendirecek.

 

Bu proje, Samsung Electronics Türkiye'nin genç yetenekleri destekleme misyonunu ve sanat ile teknoloji arasındaki bağlantıyı vurguluyor. Film, genç sanatçıları kendi hikayelerini anlatmaya ve yaratıcı vizyonlarını kısa film formatında sergilemeye teşvik ediyor.

Filmi izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=Wi_Oa-CWRoQ

KÜNYE:

Reklamveren: Samsung Electronics Türkiye

Reklamveren Yetkilileri: Cihad Baytüre, Hande Selim Sanlı, Feride Tüzün, Büşra Ulus, Mustafa Erdoğan, Sinem Uçar, Mert Caner, Zeynep Ekitli, Aslı Dilara Tek, Berkay Saraçoğlu

Celebrity: Gülse Birsel

Reklam Ajansı: Cheil Worldwide Türkiye

COO: Mehmet Özkanoğlu

Creative Ekip: Yağız Rasim Patan, Orhan Özdemir, Barış Özkan, Ali Akay, Destina Ekin Kızılırmak, Oğuzhan Armağan, Seyithan Gürsoy, Duygu Çakır, Melikenur Siraay, Serdar Güler, Erdoğan Kirpi, Arif Kara, Ufuk Satar

Motion Ekibi: Arda Kütahnecioğlu, Deniz Aydın,

Dijital Ekip: Müge Yazgan, Murat Ayabakan, Selin Köprülü, Sinan Tolukan
Medya Ajansı: Publicis Groupe Türkiye

CCO: Aylin Aldinç

GMY: Bilgin Malcok

Ekip Liderleri: Alican Tanık, Melda Göçmen

Samsung Medya Ekibi: Ecem Hanay, Meltem Sayın, Saliha Ayaz,Emre Aksoy, Ozan Yıldız, Zeynep Özgül

Prodüksiyon Şirketi: PLUG

Yönetmen: Eralp Vardar

Görüntü Yönetmeni: Firar Günay Kayran
Prodüktörler: Ender Sevim, Cüneyt Utkular, Merve Benek, Aysel Sahin

Prodüksiyon Danışmanı: Hilal Erdebil

Post Prodüksiyon: İmaj OnlineYorum Yazın