Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Çocuklar için Alligator Boya ve BASF işbirliği

Çocuklar için Alligator Boya ve BASF işbirliği

14 Mart 2017 , Salı 10:48
 Çocuklar için Alligator Boya ve BASF işbirliği

2004 yılından bu yana Türkiye’deki faaliyetlerini sürdüren Alligator Boya, modern tasarımlara “Dekoratif Fikirler” sunmanın ve yenilikçi ürünleriyle müşterilerine hizmet vermenin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle de yaşama değer katıyor. Eğitimi ve çocukları, toplumsal projelerinin odağına alan BASF Türkiye ise sürdürülebilirlik anlayışıyla yürüttüğü Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında çevreye ve topluma fayda sağlamayı hedefliyor. 

“İnsanlar kaynakları israf ediyor ve dünya kaynakları tükeniyor. Dünyanın bizim yardımımız olmadan yaşaması az olasılık” (programa katılan bir 4. sınıf öğrencisi)

İnformel Eğitim-çocukistanbul tarafından geliştirilip uygulanan “Gezegenimizin Bir Mesajı Var!” programına, BASF ve Alligator Boya’nın eş sponsorluğunda devlet okullarında öğrenim gören ilk ve ortaokul öğrencileri ücretsiz olarak katılıyor. Program, gezegenimizin sorunları, bu sorunların kaynakları ve sürdürülebilirlik konularında farkındalık kazandırmayı amaçlıyor. 

Geçmişimizi şekillendirdik, bugünümüzü şekillendiriyoruz, geleceğimizi de şekillendirebiliriz. santralistanbul Enerji Müzesi’nde gerçekleştirilen 2’şer saat süreli interakfif atölye programı süresince öğrenciler, gezegenimizin bugün karşı karşıya olduğu sorunları grup çalışmaları ve oyunlarla tartışıyor.“Bilim” ve “Sanatı” birleştirerek, grafik tasarım aracılığı ile kendi tasarlayıp boyadıkları bir dünya küresi üzerinden sürdürülebilirlik mesajlarını verme fırsatı yakalıyor. Hafta içi okul gruplarıyla gerçekleştirilen program, hafta sonlarında da bireysel katılımlarla gerçekleştiriliyor.

Yaş grubu özelliklerine göre farklı programların uygulandığı “Gezegenimizin Bir Mesajı Var Projesi” ile ilkbahar döneminde 800 çocuk ve gence ulaşılması hedefleniyor. Atölye eğitim programına katılan çocuklar tasarımlarını Alligator Boya renkleriyle gerçekleştiriyorlar. 

“Eğer dünyadaki tüm insanlar bizim tükettiğimiz gibi tüketmeye devam ederlerse 2030’da iki tane daha dünyaya ihtiyacımız olacak”- Birleşmiş MilletlerYorum Yazın